Uřízl si ruku, aby dostal přednostní místo na parkování

AUCKLAND,Nový Zéland – Jack Graner toužil tolik po přednostním místě na parkování, že si uřízl pravou ruku, aby ho získal.

Tento dvaačtyřicetiletý muž svého činu ani v nejmenším nelituje. Naopak tvrdí, že to byla nejrozumnější věc, kterou v životě udělal. Půl života jsem strávil hledáním parkovacích míst, ale teď mám k dispozici ta nejlepší a vůbec na ně nemusím čekat, prohlašuje. Přátelé si o mně myslí, že jsem se zbláznil, ale mám pocit, že by se mnou spousta lidí vřele souhlasila. Uřízl jsem si ruku, ale mám pocit, jako bych si prodloužil život. Vždyť už mě netrápí žádný stres z toho, že nezaparkuji. Navíc mám daleko víc volného času, protože nemusím jezdit jako blbec dokola a hledat, kde svůj vůz zapíchnu.

Tento jedinečný nápad se v Granerově hlavě zrodil ve chvíli, kdy o polední pauze vyjel do samoobsluhy a zjistil, že je parkoviště úplně plné. Volná byla jenom vyhrazená místa pro postižené. Byl jsem vzteky bez sebe. Napočítal jsem tam 23 prázdných míst pro postižené, ale bylo mi jasné, že kdybych na některém z nich zaparkoval, dostal bych mastnou pokutu. V tu chvíli jsem se rozhodl, že za každou cenu musím získat právo na přednostní parkování.

Graner se podrobně informoval, jak se dá takové povolení získat. Kritéria byla dosti přísná a zjistil, že jeho ploché nohy jako dostatečný důvod neobstojí. Dozvěděl jsem se, že povolení získávají jedině invalidé. Nechtel jsem přijít o nohy, ale stačila by prý i chybějící horní končetina. Několik minut jsem o tom přemýšlel, pak jsem zašel do garáže pro cirkulárku a uřízl jsem si pravou ruku hned pod loktem, popisuje tento levák. Strávil jsem sedm dní v nemocnici, ale dosáhl jsem po čem jsem toužil. Mluvčí ministerstva dopravy uvedl: K případu tohoto muže se nechci vyjadřovat, ale myslím si, že žádný trend sebepoškozování nezahájí.