Jsou lidé, kteří si dávají čaj jen na podzim a v zimě, protože čaj umí člověka celkem rychle zahřát. Dát si čaj ale není jen o tom rychle ho do sebe hodit aby vám bylo teplo. V mnoha kulturách je pití čaje a jeho příprava něco jako obřad, což v našich končinách tak často neuvidíte. Pokud si dáváte jen obyčejný sáčkový čaj ze supermarketu, možná je čas zkusit něco jiného a dopřát si opravdu kvalitní čaj, který vás nejen postaví po ránu na nohy, ale který vám může pomoct s i jinými věcmi.

čaj rooibos

Mnoho lidí v dnešní době bojuje s nadváhou. Spousta lidí sice pracuje fyzicky, ale pohybu mimo práci moc nemají. K nadváze přispívá i sedavé zaměstnaní a hlavně špatná strava. Část lidí používá polotovary, protože neumí vařit rychle a přesto zdravě. Drtivá většina lidí si špatně plánuje čas a potom nic nestíhají, v důsledku čehož se odbývají nekvalitním jídlem. Tuk se snadno ukládá právě do oblasti břicha, a nejvíce na to trpí ženy. Pokud vás také trpí vaše postava, máte nejvyšší čas tím začít něco dělat. Léto je daleko a tak můžete začít hubnout v klidu a bez stresu.

Ideální je navštívit osobního trenéra nebo výživového poradce. Ti vám na základě vašeho životního stylu i stavu vašeho těla sepíšou výživový plán, který vám s hubnutím pomůže. Skvělým pomocníkem je protein, který vám navíc pomůže budovat i svalovou hmotu.

šálek čaje

Co vám ještě pomůže?
Když už byla řeč o čajích, byla by škoda nezmínit čaj
darka-shop.cz, který se na celém světě těší velké oblibě. Skvěle chutná, má vázanou červenou barvu a pomáhá spalovat tuky. Správně, je to rooibos čaj, který se louhuje 8 minut a zalévá se vařící vodou. Pěstuje s v Africe a to je i důvod, proč na sáčkovém rooibosu často najdete obrázky slonů nebo Afričanů.

Užijte si také jeho výraznou chuť, která se pohladí vaše chuťové pohárky i s trochou medu. Pozor, ať už si budete med přidávat do jakéhokoliv čaje, vždy nechte čaj zchladnout, aby med neztratil své účinky.