Erektilní dysfunkci můžeme definovat jako potíže s dosažením erekce nebo s jejím udržením. Můžeme zde zahrnout také stav, kdy není erekce dostatečně pevná na to, aby bylo možné dojít k sexuálnímu styku.

To, že muži čas od času nejsou schopni dosáhnout erekce není nic výjimečného. Na vině může být únava, psychické problémy, akutní nemoc, alkohol nebo mnoho dalších faktorů. Ale pokud se tyto problémy objevují opakovaně, pak už mluvíme o erektilní dysfunkci.

Erektilní dysfunkce může být důsledkem nezdravého životního stylu, který muži vedou. Pití alkoholu, kouření, nedostatek pohybu a špatná strava, která je vede k obezitě. Erektilní dysfunkce nastává také při poškození cév a nervů, které prochází penisem. Za vznikem nemoci mohou být také emocionální problémy, nebo dlouhodobé vystavování se stresu.

sex

Potíže s erekcí mohou sloužit také jako varování před závažnější nemocí, jako je třeba infarkt nebo cévní mozková příhoda. Pokud se nám začnou ucpávat cévy, může se to projevit právě na naší erekci. A neprůchodnost cév může způsobit závažné onemocnění, nebo dokonce smrt.

U erektilní dysfunkce není důležité nasadit pouze správnou léčbu, ale objevit také příčinu. To je důležité pro to, aby byla léčba úspěšná a také pro to, aby se předešlo případným dalším onemocněním nebo zhoršení stavu.

sex

A jak probíhá taková léčba erektilní dysfunkce? Začít by měla v péči o vaše srdce a cévy. Lékař vás bude edukovat po odebrání anamnézy o zdravém životním stylu a doporučí vám některé změny, jako přestat kouřit, pít alkohol, více cvičit, zařadit stravu bohatou na bílkoviny, ovoce, zeleninu a vlákninu.

Jako nejznámější léčbu erektilní dysfunkce považujeme léčbu léky. Nejčastěji se užívá viagra nebo kamagra https://kamagra-pro.online/. Dále se používá testosteronová terapie, léky podávané injekcemi nebo případně pomůže i operace.