Pandemie, kterou způsobilo onemocnění Covid zavinilo problémy mnoha podniků a některé zcela ochromil. Sektorem, který naopak zažívá úspěch a rozkvět je renovace domů a bytů. Většina z nás byla v době kdy se pandemie šířila po světě zavřená doma a tudíž měla čas přemýšlet nad tím jak své domovy vylepšit. Tato zlepšení se týkala i investic do nových velkoplošných televizorů a audio systémů.

living room

Kvůli Covidu lidé nemohli cestovat, jíst v restauracích, chodit do kin a divadel. Proto mohli peníze šetřit a investovat je do renovace svých obydlí. Jak už bylo řečeno díky těmto úsporám firmy, které se specializují na renovace bytů, obnovení interiéru a vybavení zažívají i po největší covidové krizi boom. Firmy, které se tomuto sektoru věnují poskytují konzultace a poradenství, aby nám pomohli dosáhnout co největšího pohodlí a uspokojení v celém renovačním procesu, ale i po něm.

Pokud se zaměříme na domácí kina je podstatné v jak velké místnosti bude domácí kino umístěno. Prožitek z televizního přenosu bude pokažen pokud si koupíme příliš velkou televizi a nebudeme v ideální vzdálenosti od obrazovky. Obecně se doporučuje pro televizi s úhlopříčkou 150 cm a méně mít sedačku od obrazovky ve vzdálenosti do 180 centimetrů. Pokud si pořídíte televizi s uhlopříčkou 190 centimetrů je dobré se usadit ve vzdálenosti alespoň 2 metry od obrazovky.

fresh popcorn

Nejlepší umístění pro obrazovku samozřejmě nejvíce záleží na tom jak je byt/pokoj situován. Proto je nejlepší si specialistu pozvat přímo na místo a ten vám bude schopen co nejlépe doporučit kam umístit obrazovku a jak uspořádat audio systém pro nejlepší prožitek. Zároveň je důležité audio systém začít řešit jako první v rámci rekonstrukce bytu, abychom v konečné fázi oprav nemuseli znovu „kopat“ kvůli potřebné kabeláži, a tak rekonstrukci prodlužovat a i prodražovat. Protože k plnému prožitku je potřeba nainstalovat tři přední reproduktory, minimálně dva prostorové reproduktory a subwoofer. Dostat kabely do těchto míst představuje v pokoji, která je již hotová, mnoho výzev. Takže pokud se k instalaci audio systému rozhodnete v závěrečné fázi, tak to obvykle vyřeší kvalitní zvuková lišta.