Ať máte pro své tvoření k dispozici celé podkroví nebo jen jeden pracovní stolek v koutě obývacího pokoje, správně zorganizované a uložené pomůcky a materiál jsou základ, aby bylo vše přehledné a k dispozici.

Využijte jednoduchá pravidla organizace domácnosti, kterými se proslavila japonská expertka na úklid Marie Kondo:

Uložte stejné ke stejnému! Mějte pohromadě všechny nitě, všechny jehly, zipy, stuhy… Nikdy už tak nebudete muset řešit, jestli potřebujete dokoupit další černý zip, nebo zda máte dostatek lemovacích pruženek.

Využívejte organizéry, rozdělovače prostoru v šuplíku a nižší úložné krabice. Snažte se vše uspořádat tak, abyste veškerý obsah zásuvky nebo boxu viděli na první pohled. Vyhýbejte se štosování věcí do komínků, protože ty vydrží srovnané pouze do chvíle, kdy něco hledáte ve spěchu.

Šicí potřeby

Navíc si představte, jak úžasně budou vypadat všechny vaše nitě srovnané podle barev do duhy!

Nenechte na věci prášit, nenechávejte je jen tak vyskládané na poličkách – uzavíratelné boxy nejen že zabrání poztrácení materiálu, ale zároveň vám ušetří čas při úklidu.

Pořiďte si zvláštní boxíky na rozdělané projekty. Nastříhané látky a doplňky se vám v nich nepomíchají s jinými a vy se tak i po delší pauze dostanete rychleji znovu do tempa a snížíte riziko, že některý z vašich šicích pokusů zůstane nedokončený jen proto, že již nebylo ve vašich silách se zorientovat v chumlu materiálu.

Všechny nitě pohromadě

V nabídce e-shopu najdete pro uložení kazety prima-obchod.cz šicí výbavy skutečně vše – od luxusních rozkládacích košíků v nejrůznějších designech až po ryze praktické průhledné či dřevěné boxy.

A ještě malý tip na závěr – pořiďte si i menší krabičku nebo plechovku na sadu pomůcek, které při ručních pracích používáte nejčastěji. Ta vám umožní si sednout ke stolu a rovnou začít a neztrácet čas přípravou potřebných propriet.