Včasná objednávka a perfektní komunikace – komunikativní lidé jsou ve výhodě, dovedou se domluvit a svými argumenty předejít problémům. Snažte se ve vlastním zájmu stěhovací firmu kontaktovat včas (ideální je cca 5 týdnů předem) a již v té době si „popovídat“ se zástupcem firmy, nejlépe u vás doma. Poskytnete perfektní informace, co se bude stěhovat, kdy a kam, dozvíte se cenné rady, jak se na stěhování v Praze 5 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/spolehnete-se-na-zkusene-stehovaky/ připravit, co neopomenout atd.

vybavení interiéru

Parkovací místo – kromě rozsahu stěhování, což bude předmětem předběžné schůzky, nesmíte zapomenout na příjezd vozidla a parkovací místo. Stěhováci musí mít k vašemu objektu (k oběma objektům – i tam, kam se stěhujete) přístup a parkovací místo musí být volné, a to nejen „na papíře“ např. od odboru dopravy městského magistrátu. Parkování si pojistěte i mechanicky – nějakou vhodnou zábranou a každý incident ihned hlaste policii. A nezapomeňte, že úředníci mají na vyřízení žádosti o parkovací místo až 30 dnů.

klavír a kočky

Značení krabic – dělejte si poznámky pro sebe, co se v které krabici nachází, a zároveň krabice značte tak, aby stěhovací firma věděla, že jde např. o křehké předměty. Měli byste mít svůj systém a stěhováky seznámit s tím, které krabice budou vespodu ve stěhovacím voze, a které navrchu. Významně to usnadní a hlavně urychlí celý proces. Zvláštní pozornost věnujte sklu, porcelánu, křehkým plastům a také pokojovým rostlinám. Stěhovací firma by také měla včas vědět, že se bude stěhovat velká televize, velký pultový mrazák, trezor, klavír, větší akvárium, velké starožitné postele a skříně a podobné „speciality“. Každopádně krabice nepřetěžujte, aby se neprotrhly, a vhodné je na bocích proti sobě vyříznout malé otvory pro ruce pro lepší přenášení.

Demontáž nábytku – se stěhovací firmou se dohodněte, kdo bude rozmontovávat nábytek. Pokud to nezvládnete sami, nebo se na to necítíte, stěhovací firma to může provést za vás a navíc je pro případy různých nešťastných událostí pojištěná.