Pokud i vy uvažujete o tom, že byste k ošetření své bazénové vody začali využívat sůl, tak nezapomeňte na to, že při tomto způsobu údržby bazénové vody je nezbytné mít k dispozici také salinizační jednotku, ve které probíhá elektrolýza ve vodě obsažené soli, při které vzniká aktivní chlór. Jedná se tedy o jednu z možností, jak zajistit potřebnou desinfekci bazénové vody bez použití nadbytku bazénové chemie.

důl

Potřebné množství soli do vody vsypete vždy na začátku koupací sezóny, doporučené množství odpovídá zhruba pěti kilogramům soli na kubík vody. V případě upuštění vody a dopuštění čisté vody do nádrže je potřeba koncentraci soli náležitě upravit.

K ošetření bazénové vody se vyplatí zvolit sůl k tomu určenou, ideálně v potravinářské kvalitě. Ovšem zdaleka však není možné do bazénu použít běžnou potravinářskou sůl, neboť ta je obohacena jódem, případně i dalšími látkami, které mohou posléze způsobit nežádoucí hnědavé zabarvení bazénové vody. Sůl https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu, která se používá pro ošetření bazénové vody, je skutečně čistý chlorid sodný zbavený nežádoucích příměsí, které by mohly vodu v bazénu znečistit a pokazit tak žádoucí efekt.

Navíc přítomnost soli v bazénové vodě bude jistě prospěšná také pro pokožku plavců a ocení ji zejména ti, kteří trpí různými kožními onemocněními či alergiemi. Každopádně pokud byste si chtěli ze svého domácího bazénu vytvořit malé mořské lázně, muselo by se jednat o mnohem vyšší koncentrace soli, než jaké jsou doporučené pro salinizační jednotku.

vzorek

Pokud se tedy rozhodnete používat k ošetření vody ve vaší nádrži sůl, volte v každém případě speciální sůl určenou pro úpravu bazénové vody, která neobsahuje žádné nežádoucí příměsi, a navíc pochází z kvalitních evropských zdrojů s příslušnou certifikací. Jedině v takovém případě pak budete s použitím zvoleného produktu při úpravě vody maximálně spokojeni.