Nezáleží na tom, jestli ho chcete pořídit sobě nebo někomu blízkému. Na trhu je těžké se vyznat, protože je velmi široký a nabídka hodně bohatá. Existuje ale několik základních parametrů, které musíte zvážit ještě předtím, než vůbec začnete hledat. Podívejme se na tři základní otázky.
 

  1. Kdo ho bude používat?
  2. K čemu ho využije?
  3. Kolik jsem ochotný do něj investovat?

 pilot dronu

Zkušenosti pilota jsou klíčové

Ovládání dronů je obecně velmi jednoduché. To ale neznamená, že můžete profesionální model pořídit dítěti. Pokud vybíráte mechanického parťáka pro dítě, rozhodně ho nedávejte osobám mladším pěti let. A ať se rozhodnete pro jakýkoli model, vždy buďte u toho a dodržujte nad nimi dohled. Vhodný je například Syma X5SC.
 
Jako dospělý máte nespočet možností a prakticky nejste ničím omezeni. Ovládat se ho snadno naučíte během pár minut. Podívat se můžete např. na Syma X8SW. Pro pokročilé bude vhodný model typu Syma X25PRO s GPS. Takové budou používat fotografové, filmaři apod.
 černobílý detail

Fotografie, natáčení, zábava

Důvod nákupu je taktéž podstatný a na výběr máte prakticky tři možnosti. Můžete mít dron bez kamery, s kamerou bez online přenosu, anebo s online přenosem. Záleží na tom, jak profesionální práci s ním chcete odvést. Zda ho chcete použít jen k hraní, anebo k natáčení úžasných záběrů přírody, měst či koncertů. Podle toho také samozřejmě musíte myslet na kvalitu kamery.
 dron ve vzduchu

Peníze na konec

Jakou sumu máte připravenou? Kolik je pro vás už příliš? Toto opět záleží na obou předchozích. Pro děti se zajisté nevyplatí kupovat drahý model, ale profesionálnímu fotografovi se model za 40 000 Kč vyplatí. Ceny jsou hodně různorodé, ale obecně se můžete zaměřit na několik kategorií.
 
Dá se říct, že máte čtyři možnosti. Do 2 tisíc, do 5 tisíc, do 15 tisíc a nad 15 tisíc korun. Cena se odvíjí od velikosti, vybavení, životnosti baterie atd. Nejžádanější jsou drony v hodnotě dvou až pěti tisíc korun. S těmi nejen natočíte solidní obsah, ale také si užijete zábavu při jejich ovládání.