Igelitové sáčky na zip se osvědčily v domácnostech na ukládání oblečení, potravin, hraček, drobností v dílně či v kuchyni, používají je internetové obchody na balení a odesílání zboží. Uzavírací mechanismus nedovolí průniku cizorodých látek dovnitř a nepropustí ani ven např. zápach a toxické výpary, jestliže potřebujete doma uložit kupříkladu hnojiva a čisticí přípravky. Další kategorií, kde sáčky se zipem využijete, je pohyb se zavazadly.

skládání puzzle

Jak dobře se cestuje se sáčky na zip

Dovolená vašich snů je vždy spojována se zavazadly, různě velkými, skladnými a z rozličného materiálu. Mohou to být kufry, kabelky, batohy, ale většina z nich nemá k dispozici tolik přihrádek, aby dokázala přehledně všechny věci uvnitř roztřídit. Sáčky se zipem o velikosti formátu A4 a A3 tu využijete pro lepší přehlednost při balení textilií, toaletních potřeb i drobných předmětů. Mohou se osvědčit třeba tak, že popíšete jejich uzavírací pruh lihovým fixem, ten umístíte směrem vzhůru a stačí pak jen nahlédnout do zavazadla a ihned víte, kde co najít.

Pokud máte více sáčků s sebou v rezervě, ty poslouží i na špinavé prádlo, abyste jej pohodlně uschovali, utěsnili a oddělili od ostatních věcí.

Zvláštní kategorii tvoří drobné spotřebiče a elektronika, které by měly být chráněny před vlhkostí a prachem během cestování, kondenzující pára může způsobit závadu nebo výrazně zkrátit jejich životnost. Má to význam hlavně u delších cest letadlem nebo pozemními dopravními prostředky a v místech se zvýšenou vlhkostí, jako je např. oblast Jihovýchodní Asie.

housky k svačině

Sáčky na svačinu – běžnou praxí je balit potraviny na cestách do papírových ubrousků a vkládat je do plastové dózy. Uvnitř je ovšem můžete pomocí zip sáčků od sebe oddělit a hlavně vézt i různé nálevy, zeleninové saláty, směsi oříšků, sušené ovoce a pokrmy, které běžně nebývají součástí jídelníčku na cestách.