Každý člověk je jiný. Protože jsme rozdílní, vyhovuje každému jiný styl bydlení. Někdo dá přednost zařízení bytu v dobovém stylu, jiný nenechá dopustit na nejmodernější vybavení. Stále více oblíbené je takzvané skandinávské bydlení. Možná proto, že světlé vybavení, nábytek i barvy stěn působí na člověka pozitivním a čistým dojmem. Bydlení působí vzdušně a elegantně. Neznamená to, že převaha světlých barev bude působit fádním dojmem.
patchworkový přehoz
Světlé barvy stěn a nábytku totiž vhodně oživí barevné doplňky. Kromě bílé barvy jsou často použity odstíny šedé a béžové. Základem pro výrobu nábytku je přírodní dřevo, které je často použito na obložení stěn. Ozdobné a složité ornamenty na nábytku nenajdete. Linie jsou především čisté a nekomplikované. Na vás je, zda zvolíte rustikální nebo strohý minimalistický styl bydlení. Atmosféru skandinávského bydlení oceníme v zimě, kdy světlé barvy pozitivně působí na naši, v zimě často pochmurnou, náladu. Příjemně se budeme cítit v měkkých dekách za svitu svíček. Ti zručnější mohou své bydlení vylepšit výrobou patchworkových dek a přehozů, háčkovaných polštářků nebo režných koberečků. Košíky a truhly z proutí působí také útulným dojmem.
čistý styl bydlení
Důraz se klade především na výrobky z přírodních materiálů. Na textiliích a nádobí jsou oblíbené proužky, puntíky a kytičky. Skandinávský styl ocení především lidé, kteří souznějí s přírodou. Správně zvolené bytové doplňky bydlení v tomto stylu prostředí rozzáří. Využít můžete i starý nábytek, který opatříte vhodnou barvou patiny. Bytové doplňky nepřekombinujte. Méně znamená někdy více. Nezapomeňte umístit na stěny obrázky a fotografie v dřevěných rámečcích, ty totiž také k severskému bydlení patří a vám budou připomínat milé vzpomínky. Pokud nemáte dostatek financí, nemusíte se zbavit stávajícího nábytku. Zakupte pouze několik vhodných doplňků.