Děti mají kolem sebe spoustu podnětů, hraček, zajímavostí a knihy jsou často opomíjené. Ale by rozhodně neměla být opomíjená. Knihy pro děti se vydávají pro všechny věkové kategorie, od nejmenších kojenců až po puberťáky. Jaké knihy pořídit? Koukejte hlavně na kvalitu knih, vzhled ilustrací a kvalitu stránek, na kterých je kniha tištěná.
čtení v lese

· Kojenci a menší batolata

Možná si říkáte, že takto malé děti ještě z knih nic nemají, že je zbytečné jim nějaké knihy kupovat. Opak je ale pravdou, krásná obrázková leporela totiž dokážou zaujmout dítka již od nějakých čtyř měsíců. Koupit můžete klasické leporelo, třeba s veršovanou říkankou, kterou miminku přečtete, nebo moderní černo bílé knížečky, které miminka vnímají nejlépe. Dítku také můžete číst pohádku vy, hlas rodičů je pro děti uklidňující.
staré knížky

· Větší batolata a školkové děti

Pro větší děti jsou zajímavá třeba velkoformátová leporela, ty jsou pro děti lukrativní především krásnými kresbami a zajímavým zpracováním. Zkuste se podívat třeba na edici knih „Rok v …“ třeba Rok v lese je u nás doma velice oblíbený. Knihy mají tvrdé stránky, proto se nezničí nijak rychle a děti si jím mohou jednoduše listovat.

Elektronické knihy jsou samostatnou kapitolou, tyto knihy jsou většinou součástí pera, které s nimi spolupracuje. Předčítají pohádky, dávají dětem úkoly a tak dále.
batole s hračkami

· Školáci

Školní děti osloví především knihy s velkými písmenky a krásnými ilustracemi. Sami už si totiž něco přečtou ale i tak si rádi prohlédnou obrázek k ději patřící. Hodně koukejte na kvalitu knížek, ta je pro děti docela stěžejní.

· Dospívající

Pro dospívající mládež najdete knížek poměrně hodně. Jedná se především o knihy z okruhu sci-fi a fantasy literatury, občas i dívčích románů. Dospívajícím dětem nemá cenu do výběru knih mluvit, sami už si určí, co by si chtěli přečíst.