Kouření je opravdu velký zlozvyk, vlastně závislost, které se člověk jen těžko zbavuje, jen malé procento kuřáků dokáže přestat kouřit úplně, možná někteří lidé dokážou kouření omezit, ale je to jen otázka času, kdy se ke stejnému počtu denně vykouřených cigaret vrátí.
Nejen, že si kuřáci ohrožují zdraví svoje, ale škodí i svému okolí, hlavně když kouří i doma, a v domácnosti žijí i děti, a samozřejmě se to znatelně projeví i v rodinném rozpočtu, při dnešních cenách cigaret.
e cigareta
Pokud Vy sami jste kuřáci, nebo kouří Váš manžel, manželka, přítel, rodiče, zkuste si pořídit cigaretu elektronickou, na trhu je jich dnes velký výběr, že si každý přijde na své, a mnozí lidé, kteří si elektronickou cigaretu pořídili, přestali potom s kouřením úplně, jako bonus Vám může být to, že kouření elektronické cigarety vyjde mnohem levněji, nejvyšší částku dáte pouze za její pořízení.
Elektronická cigareta je u nás na trhu zhruba od roku 2006, v dnešní době už je k dostání v mnoha podobách i variantách, můžete v obchodě najít e-cigaretu pro slabší kuřáky, pro silnější kuřáky, i pro ty, kteří mají rádi vyfukování velkého množství dýmu.

Při nákupu elektronické cigarety dejte přednost kamenným obchodům před stánky nebo internetovými e-shopy, může se Vám stát, že si e-cigaretu objednáte, funguje v pořádku, ale při výměně některé z jejích součástek (žhavicí hlava, atomizér), najednou zjistíte, že nejsou k sehnání.
Nemusíte se bát, že byste s elektronickou cigaretou neuměli zacházet, u každé je podrobný návod.

Pořizovací ceny se samozřejmě liší podle značky elektronické cigarety, a také jejího výkonu, můžete jí pořídit od 700 korun, ale také si můžete vybrat e-cigaretu za 3.000 korun, to už bude záležet na Vás, ale když si spočítáte, kolik peněz dáte měsíčně za cigarety, tato jednorázová investice se určitě vyplatí.
Do elektronické cigarety samozřejmě patří náplň, tzv. e-liquid, který si můžete koupit již namíchaný v různých příchutích, nebo si ho míchat doma sami, stačí si koupit nikotinovou bázi za cca 100 korun (přibližně tolik stojí již namíchaný e-liguid, přitom nikotinové báze máte mnohokrát víc), a k tomu si jen koupit příchuť, která Vám bude vyhovovat, takto Vás to vyjde levněji.
elektronická cigareta
Samozřejmě je nejlepší nekouřit, ale pro kuřáky, kteří sami přestat nedokážou, může být elektronická cigareta vhodným řešením, ptáte se jistě, jestli je elektronická cigareta škodlivá, jistě také je, e-liguid obsahuje nikotin, ale neobsahuje dehet, který obsahují normální cigarety, a je mnohem škodlivější než nikotin, a při přechodu na kouření elektronické cigarety bývá potom lehčí přestat kouřit úplně, takže zpočátku máte výhodu, že určitě ušetříte a po nějaké době můžete zjistit, že vlastně elektronická cigareta Vám pomohla přestat kouřit úplně.