Sunus umí i ostrovní systémy Sunus. Neboli – ostrovní fotovoltaické systémy?

Co je ostrovní systém?
O čem jsou ostrovní elektrárny? Základem každé elektrárny jsou fotovoltaické panely, u většiny se montují 3 panely do série. Jsou ty panely sériově propojený, z nich vede stejnosměrný proud. Toto napětí se přivede do solárního regulátoru a ten má za cíl to napětí vzít z panelů nabíjí baterii. Pod tímto je baterie. Součástí musí být vždy baterie!

solární panely na střeše

Ten regulátor přizpůsobuje napětí ideálnímu napětí té baterie. Napětí z panelů musí být vyšší než napětí baterie. Spoustu systémů má baterii 12 W, třeba v karavanech, jachtách, pokud má člověk nějaké spotřebiče, připojí na baterii například nějakou žárovku, světlo. K ostrovní elektrárně je nějaký měnič a ten funguje podobně, připojí se přes pojistku, tento měnič má výstupní svorky, na kterých vyrábí 230Wac, z tohoto jsou krmeny všechny ostatní spotřebiče. Jedno – fázový inventor- tam se může dát vařič, vrtačka.

K čemu slouží/jak funguje ostrovní solární systém?
Tento systém není připojený na síť a obsahuje akumulátory. Na toto se dá připojit žárovky, bojler. Jiné domácnosti mají elektřinu dělanou tak, že mají přivedenou elektřinu pod zemí a musí se za ni stále platit. Narozdíl od toho solární panely se zaplatí jednorázově, takže další měsíce za elektřinu narozdíl od jiných domácností ušetříte.

solární panely

Jsou vybudovány na střeše a podle toho, jak na ně svítí Slunce, tak to vyrábí elektřinu, ta jde do řídící jednotky a to jde do rozvodu baráku. Naše společnost nabízí tyto fotovoltaické panely do výkonu až 410 Wp. Můžete nás navštívit například v Brně, ale také toto nabízí fotovoltaika v Olomouci, ale také v Plzni. Krom toho také nabízíme Tepelná čerpadla Vitocal 100-S, podlahové topení, což je podle mého v zimě naprosto výborná věc! Také dále klimatizaci, čističku vzduchu a dobíjecí stanici pro elektromobily. Neváhejte a nakupujte u nás!