Výhody koberců

Barevné variace – nahlédnete-li do sortimentu dlažby, plovoucích podlah, vinylu, palubek a parket, jste výrazně omezeni v sortimentu z hlediska barevných možností a vzorů. Většinou jde o nevýrazné tóny světlé nebo tmavé, s výrazným podílem šedé a hnědé barvy. S koberci, ať už kusovými, nebo metráží, je výběr mnohem zajímavější. Krémové odstíny, pastelové barvy se vzorem, nebo jednobarevné, různé motivy včetně dětských, to vše může významně obohatit vnímání prostředí vašeho domova. Nezapomínejte, že barvy ovlivňují náš život, a že příznivě působí na psychiku. To si dobře uvědomíme zejména ve chvíli, kdy pozorujeme naše ratolesti, pro něž jsou barvy hraček a dětského pokoje naprosto zásadní.

vzor koberce

Prachový filtr – všudypřítomný prach neustále cirkuluje v ovzduší a pod vlivem gravitace sedá na podlahu. Tomuto jevu nelze zabránit, a tak již hodinu po vytření podlahy s dlažbou nebo laminátovými deskami se na ní usadí jemná vrstvička. Ta se pak v ovzduší víří a na citlivé jedince může působit jako alergen. S kobercem je to snazší, ten funguje jako prachový filtr, vlákna jej dokážou zachytit a k víření prachových částic při pravidelném vysávání prakticky nedochází.

Je měkký a teplý – na podlahu si můžete lehnout, cvičit na ní, hrát si s dětmi, vyhovuje to i zvířatům, která nestudí. Příjemná je i chůze naboso, působí jako relaxans a je podpůrným prostředkem proti stresu.

obyčejný vysavač

Jak často jej čistit

Že by se měly koberce pravidelně čistit, není žádná novinka. Je to textilie a stejně jako oděvy musí občas projít tímto procesem, i když se zdá, že vysavače si s prachem poradí. Kromě prachu se však na podlaze usazují kožní šupinky a drobné částečky tuku a obyčejný vysavač, dokonce i ten na vodní bázi, jich vždy odsaje jen určité procento a zbytek ve spodní vrstvě vláken zůstane.

Výborně si s tímto problémem poradí světová novinka – systém Rotovac, který vlákna mechanicky promne s čisticím roztokem a špínu odsaje silným pod tlakem. Pokud se tato operace čištění koberců Praha provádí pravidelně, podlaha zůstává po většinu roku jako nová.