Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0
Díky technologii TurboPro pára proniká do hloubky látky, a to je společně s dost vysokým výkonem klíčové. Disponuje speciální funkcí, která sbírá vodní kámen, což zajistí stálý průchod páry bez ucpávání. Dalším již zmíněným parametrem je výkon a příkon, jenž zde dosahuje hodnoty 2600 W a žehlička se rychle nahřeje.  Durilium AirGlide Autoclean je název zde používané žehlící plochy. A čím je výjimečná? Dobře klouže po oblečení, a proto je práce s ní snadnější a pohodlnější. Celkově odstrání zvlnění a pokrčení prádla. Má i Eko režim, který ušetří až 20% energie. Na svou cenovou kategorii má i dost dobré hodnocení od zákazník.
moderní žehlička
Philips Azur Performer Plus GC4527/00
Dosahuje stálého tlaku páry 50 g/min, díky tomu srovná na oblečení všechny možné nerovnosti a pokrčenost z pračky. V případě nutnosti žehlička zajistí parní ráz, jenž vydá až 220 gramů páry. Při navolení teploty stačí zapnout režim AUTO a žehlička se už o další náležitosti postará sama a vy si nemusíte lámat hlavu, jaký stupeň páry zvolit. Její předností je také špička, která je ostrá, což zajistí přístup i do nejschovanějších mezer. Váží pouhých 1,75 kg, takže se s ní pohodlně manipuluje a nebolí z ní zápěstí. Dosahuje stejného příkonu jako minulá tedy 2600 W. Celkově sklidila hodně dobré hodnocení, jen některým pravděpodobně nevystačí dva metry dlouhý kabel.
stříbrná žehlička

Braun SI 9188 BK

Je už o něco dražší, něž již zmíněné modely. Její cena se obvykle pohybuje okolo 2 300 Kč, ovšem disponuje automatickým nastavováním teploty. Tato funkce dobře funguje i na různých materiálech, což se určitě hodí. Plocha, pomocí které žehlička klouže po prádle je vyrobená pomocí speciální technologie, a proto žehlička pohodlně klouže a ulehčuje tak namáhání. Výkon se také samozřejmě zvětšil. Dosahuje parametru 2 800 W, a to zajistí rychlé nahřátí bez zdlouhavého čekání. Parní ráz dosáhne až 230 gramů za minutu.