Hrnky a lahve
V poslední době jsou neuvěřitelně populární přenosné hrnky a lahve. Co se lahví týče, tak vybírat si můžete mezi hliníkem nebo plastem. Hliníkové lahve jsou sice těžší, ale také víc vydrží, a udrží vaše pití déle teplé nebo studené. Navíc se dodávají ve skutečně nádherných designech, takže postavené na stole budou vypadat jako módní doplněk (nebo stylové těžítko). Sportovnější lahve mají na vrchu i karabinu, díky které se dají třeba přidělat na batoh, a nebudou zabírat místo. Lahve vyrobené z plastiku ale rozhodně nejsou žádné obyčejné PET lahve, ale nádherné barevné kousky. Hrnky jsou nejčastěji udělané z plastu, protože ten se snadno myje a dá se dát i do myčky. Poohlédněte se po takovém, který má bezpečný uzávěr, takže vám nevyteče do tašky.
oběd box.jpg
Příbory
Už jste unavení neustálým používáním jednorázových plastových příborů, které se vám akorát lámou v ruce, ale nechce se vám s sebou tahat celý hliníkový set? Řešením jsou opět omyvatelné plastové sety. Většinou vypadají jako kříženci mezi lžící a vidličkou, a okrajem se dá i krájet. Jsou lehké, snadno se přenášejí, dají se umýt i v kuchyňce, a rozhodně vypadají lépe než erární firemní vidličky. Pokud máte rádi asijská jídla, pak jistě oceníte i plastové nebo dřevěné hůlky, díky kterým už nikdy nebudete potřebovat jednorázový pár.  Celý set pak doplňte látkovým ubrouskem.
suši na tácku.jpg
Boxy
Pamatujete si ještě na základku, když jste nosili svačinu v plastové krabičce? Tak co si to zopakovat? Plastové krabičky nebo omyvatelné sáčky jsou skvělou alternativou obalů na jedno použití. Pokud si navíc dojdete do nejbližší restaurace s vaší vlastní krabičkou, je docela slušná šance, že vám jídlo nandají do ní. Mezi hipstery jsou také velmi populární hliníkové jídlonosiče, které používali naši prarodiče. Jsou krásné, poberou toho spoustu, a udrží horké jídlo teplé.