Vegetarián vyhladověl k smrti, protože se bál jídla

Los Angeles, USA – Nadšenec pro zdravou výživu Harry Rosso z Los Angeles odmítal jíst červené maso, protože škodí srdci. Odřekl se i ovoce a zeleniny, protože jsou plné pesticidů. Přestal pít mléko a mléčné výrobky, protože měl strach, že chytí nemoc šílených krav. A nakonec vyhladověl k smrti.

Kdykoli se ten nebožák podíval do novin dočetl se, že nějaké jídlo škodí zdraví, a tak ho vyškrtl ze svého jídelníčku. Brzy na něm nezbylo vůbec nic, popsala jeho truchlící sestra. Žili jsme spolu v malém bytě a nakonec se živil jenom salátem, který jsem mu pěstovala na okně. Myslel si, že je to jediná bezpečná potravina. Prosila jsem ho na kolenou, aby se alespoň někdy pořádně najedl, ale trval na tom, že si do těla nebude cpát žádné jedy. Hubnul ze dne na den a když už skoro procházel zdmi umřel.

Když mu na dveře zaklepala třicítka zešílel. Přestal pít alkohol, začal běhat a chodit čtyřikrát týdně do posilovny. Měl strašný strach ze všech nebezpečí v potravinách, které ho mohou ohrozit. Okamžitě skoncoval s červeným masem, protože mělo příliš vysoký obsah tuků. Přestal jíst ryby, protože prý obsahují rtuť. Drůbeže se ani nedotkl, protože byla nabita antibiotiky a prolezlá salmonelou. Myslel si, že je veškeré ovoce ošetřované pesticidy a že z mléčných výrobků dostane nemoc šílených krav. Proto nemohl jíst nic.

Tento svobodný mládenec vyhublý na kost zemřel ve své posteli ve věku 32 let. Jeho sestra teď o zdravé výživě nemůže ani slyšet a nejraději by všechny propagátory a vědce poslala za mříže, protože je viní ze smrti svého bratra. Měli by si hledat pořádnou práci a nechat nás jíst, co se nám zlíbí.