Muži, kteří si vezmou ošklivé manželky, žijí o 12 let déle

Nová studie ukazuje, že muži, kteří si vzali ošklivé ženy, žijí v průměru o 12 let déle než muži, kteří se ožení s kráskami.

Vědci na Yaleské univerzitě sledovali anamnézy 3519 ženatých mužů a zaznamenávali data jejich úmrtí. Ukázali staré svatební fotografie těchto mužů vysokoškolským studentům a požádali je, aby zhodnotili vzhled manželek od jednoho do dvaceti bodů – čím hezčí žena, tím vyšší počet bodů. Vědci zjistili, že ženy, jejichž vzhled byl ohodnocen čtrnácti body a výše, ovdověly ve velmi nízkém věku, zatímco manželé vzhledově obyčejných žen se dožili 80 i 90 let.

Tato zjištění nejsou žádným překvapením pro známeho psychologa dr. Edgara Hurrena, jehož specialitou je lidský stres a jeho příčiny. Žárlivost je velmi stresující emoce, řekl dr. Hurren. A muži s nádhernými ženami žijí v neustálém stresu. Všude kam jdou vidí jiné muže spekulující, jak by jejich ženy svedli. Vědí, že kdyby poněkud uklouzli – kdyby se v tom nejmenším znelíbili svým ženám – je tu dalších sto můžů čekajících, kdy budou moci zaujmout jejich místo.

Atraktivní manželky to velmi dobře vědí a často toho využívají, aby ovládly své manžely. Jestliže například manžel nevynese smetí, hezká žena mu řekne: Vsadím se, že ten a ten by to pro mne udělal. A manžel pochopí. Na druhé straně, když ošklivá žena řekne: Vynes smetí, manžel může sedět dál na gauči a odseknout: Vynes si ho sama. Tato odpověď, když je vyslovována opakovaně, může člověku přidat léta života. Po letech muži s hezkými manželkami zažijí v domě asi o 85 procent více stres vyvolávajících okamžiků – jako například při kosení trávníku, opravách v domácnosti, odnášení těžkých předmětů na půdu a dokonce vykonávání takových domácích prací jako umývání nádobí a čištění koberců.

Dr. Hurren neradí mužům aby si brali ošklivé ženy. Musíme se oženit z lásky, ne proto abychom žili déle, zdůrazňuje. Ale jestliže se oženíte s atraktivní ženou, uvědomte si důsledky a buďte ochotni za to platit.