Muž daroval svůj penis k transplantaci

Weat Palm Beach, Florida, USA – Nejvyšší oběť je příliš slabý výraz pro to, co udělal Ray P. pro oběť popálení Lance R. – daroval mu svůj penis jako orgán vhodný k transplantaci.

Lanceho genitálie byly spáleny tak, že je nebylo možné napravit. Po srážce čtyř vozů zůstal uvězněn v hořící kabině svého nákladního auta. Tragédie se Raye hluboce dotkla a přivedla ho k velmi nečekané nabídce. Když jsem četl o tom mládenci v novinách, cítil jsem jak mu moje srdce vychází vstříc, řekl Ray (51). Byl to třiadvacetiletý novomanžel s celým životem před sebou a najednou z ničeho nic mu bylo jeho mužství odňato. Věděl jsem, že musím něco udělat.

Přestože se dosud nikdy neprováděly transplantace pohlavních orgánů z jednoho člověka na druhého, lékaři jsou v tomto případě optimističtí. K operaci byl povolán významný švýcarský chirurg dr. Paul H. z Curychu.

Ray P. má na svůj skutek filozofický názor. Mám ho 51 let říká, a upřímně řečeno, vždycky mě dostával do problémů. Způsobil, že jsem učinil mnoho špatných rozhodnutí. A abych řekl pravdu, už jsem ho stejně celá léta nepoužíval. Lance je dojat a v interview řekl: Odvaha pana Raye a jeho nesobeckost je něco, s čím jsem se dosud nesetkal. Žádnými slovy nelze vyjádřit mou vděčnost.