Čím déle dokážete zadržet dech, tím déle budete žít

Konečně existuje jednoduchý test, který vám prozradí, jak dlouho budete žít – stačí zjistit jak dlouho dokážete zadržet dech.

Během dvanáctileté studie bylo otestováno 6200 mužů a žen všech možných věkových kategorií a jasně se ukázalo, že schopnost zadržet dech přímo souvisí s dlouhověkostí. Podle délky zadržení dechu je dokonce možné určit věk, ve kterém vám bude hrozit smrt. Tento test získal daleko větší význam, než jsme mu dříve přisuzovali, prohlašuje Andy Herbman, který se tímto tématem začal zabývat v roce 2001. Překvapilo nás, jak přesně se dá podle schpnosti zadržet dech určit pravděpodobná délka života. Ne všichni pacienti Dr. Herbmana zemřeli. Na těch co dosud žijí, tento vědec provádí další pokusy, které mají dlouhověkostní testy ještě zpřesnit.

Podrobně propracované testy, které určí vaše vyhlídky na délku života, jsou celkem přesné, ale přijdou vás na tisíce korun a mnoho hodin u lékaře. Můj test je stejně přesný a můžete si ho doma udělat za pár minut. Dr. Herbman tvrdí, že zadržení dechu spojuje mnoho faktorů vaší fyzické kondice, včetně procesu dýchání, kapacity plic a zdraví vašeho srdce. Tyto a jiné faktory jsou přímými indikátory dlouhověkosti. Dr. Herbman tomuto problému zasvětil více než dvacet let.

Jedním z jeho prvních objevů byla souvislost mezi schopností zadržet dech a schopností přestat kouřit. zjistil, že lidé, kteří dokázali nedýchat déle než 68 sekund, měli daleko větší naději, že se závislosti na cigaretách zbaví. Pak narazil na souvislost s dlouhověkostí. Byl překvapen svými objevy. Dokonce se mi podařilo sestavit tabulku , podle které si lidé mohou udělat tento test sami doma, uvádí. Je to nejjednoduší způsob jak zjistit, jak dlouho budete žít.

Zjistěte jak dlouho budete žít podle jednoduché tabulky

  • Vezměte si stopky.
  • Zadržte dech, jak nejdéle můžete.
  • Najděte si počet vteřin ve svislém sloupečku nalevo.
  • Ve vodorovné lince nahoře si najděte svou věkovou skupinu.
  • Mezi těmito dvěma údaji najdete číslo.
  • Toto číslo vám prozradí, na kolik let života se můžete těšit.